. Spojky Fenner
Mapa stránky

Follow Us on Twitter
ERIKS UK RSS News Feed
Close

Spojky Fenner

Fenner®
Spojka Fenaflex
Spojka HRC
Spojka Jaw
Spojka
Sortiment hriadeľových spojok Fenner® siaha od vysoko pružných až po tuhé spojky. Sú vyrábané s vysokou presnosťou za použitia vysoko kvalitnej liatiny a ocele. Väčšina spojok používa systém upnutia na hriadeľ Taper Lock® . K dispozícii je celá rada medzikusov a ďalších doplnkov, ktoré prakticky pokryjú akúkoľvek priemyslovú aplikáciu.

Spojky Fenaflex

Jedná sa o vysoko elastickú spojku, ktorá znesie značné vyosenie vo všetkých rovinách a poskytuje ľahkú inštaláciu a údržbu.
Spojky Fenaflex majú vynikajúcu schopnosť pohlcovať rázy, čím znižujú vibrácie a torzné oscilácie. Veľká necitlivosť voči nesúosovosti napr. až 4° uhlovej nesúosovosti, do 6mm súbežnej nevyrovnanosti a až 8mm axiálne.

Spojka Fenaflex má veľmi dobrú schopnosť pohlcovania rázov. Vnútorné lanká nesiace záťaž sú vinuté v oboch smeroch, takže nie je žiadny problém ani pri reverzných pohonoch. Spojka Fenaflex má certifikáciu pre použitie do výbušného prestredia.

K dispozícii je široký rozsah prírub a príslušenstva: Taper Lock, Pilot Bored - predvrtané otvory, Spacer medzikus, atď. Spojky s rôznym prevedením prenášajú výkony do 900kW pri 1440 ot/min.
Technický list - anglická verzia...
Technický list - slovenská verzia...
Návod na inštaláciu hriadelovej spojky Fenaflex - slovenská verzia


Spojky HRC

Tieto spojky ponúkajú úsporné riešenie pre prenos výkonu od elektromotorov. Spojky HRC sú torzné, pružné a flexibilné s momentovou kapacitou do 3.15 kNm. U spojok typu HRC je dovolená nesúosovosť 1°.
Technický list - anglická verzia...
Technický list - slovenská verzia...

Spojky typu Jaw (čeľuste)

Čeľusťové spojky Fenner® poskytujú nenákladné flexibilné riešenie pre väčšinu aplikácií. Absorbujú náhodné vyosenia, rázy a chvenie o malej amplitúde.
Spojky sú navrhované pre prevádzkové výkony do 475kW pri 1440 ot/min. K dispozícii sú antistatické a ohňovzdorné prevedenia pre takmer všetky priemyselné aplikácie.
Technický list - anglická verzia...

Tuhé spojky

Tuhé spojky Fenner® poskytujú jednoduché a ľahké spojenie hriadeľov. Spojka poskytuje rýchle upnutie na hriadeľ prostredníctvom puzdier Taper Lock. Tuhé spojky prenášajú krútiace momenty do 10kNm.
Technický list - anglická verzia...

Zdielať túto stránku

Email:

Spojky Fenner

Copyright ©2020 ERIKS UK
All trademarks acknowledged.
All rights reserved.
ERIKS s.r.o. Registered Office :
Rožnavská 1, 831 04 Bratislava
ICO: 36 356 689 NRS ID:194